بلاگ

انواع صندلی گیمینگ

در بازار چهار نوع صندلی گیمینگ وجود دارد:

کامپیوتری

کنسولی

مسابقه‌ای

بین‌بگ

 

 

صندلی گیمینگ کامپیوتری

هر وقت نام صندلی‌های گیمینگ برده می‌شود، ناخودآگاه صندلی‌های بازی‌های کامپیوتری به ذهن می‌رسد. این صندلی‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوان آنها را پشت میز تحریر قرار داد.

بنابراین اگر به یک صندلی برای پشت میز نیاز دارید و می‌خواهید ساعت‌ها سرگرم کار با کامپیوتر شوید یا بازی‌های کامپیوتری انجام دهید، این نوع صندلی انتخابی عالی برایتان است.

یک صندلی گیمینگ کامپیوتری، دارای پایه چرخدار ۵-ستاره‌ای است. این صندلی‌ها قابلیت چرخیدن دارند و وقتی روی آن نشسته‌اید می‌توانید آزادانه به اطراف‌تان بچرخید.

همچنین صندلی‌های کامپیوتری تکیه‌گاه بلندی دارند و تا گردن‌تان را پوشش می‌دهند. دسته‌های آنها هم بلند است و موقعی‌که مشغول کار با صفحه‌کلید و موس هستید، از مچ‌هایتان مراقبت می‌کنند.

اگر نوعی صندلی می‌خواهید که وقتی مشغول تماشای صفحه نمایش کامپیوترتان هستید مانع از فشار آوردن به گردن و کمرتان شود، صندلی گیمینگ کامپیوتری ایده‌آل است.

همچنین یکسری از صندلی‌های گیمینگ کامپیوتری وجود دارد که بر اساس صندلی‌های خودرو طراحی شده‌اند و به‌دلیل اینکه آنها را می‌توان به سمت عقب خواباند، از آنها با نام صندلی‌های گیمینگ مسابقه‌ای هم یاد می‌شود.

 

صندلی گیمینگ کنسولی

 

این صندلی‌ها همانطور که از نامشان پیداست برای بازی‌های کنسولی طراحی و ساخته شده‌اند. این صندلی‌ها در مقایسه با صندلی‌های گیمینگ دیگر، از تنوع بسیار بیشتری برخوردار هستند و در انواع شکل‌ها و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند.

محبوب‌ترین صندلی‌های گیمینگ کنسولی، صندلی‌های «راکر» هستند. این صندلی‌ها به شکل حرف لاتین «L»‌اند و از آنجایی‌که پایه‌دار نیستند، آنها را می‌توانید مستقیما روی زمین قرار دهید.

تکیه‌گاه این صندلی‌ها با حرکات گیمر خیلی راحت به عقب و جلو می‌روند و دقیقا به همین دلیل است که به آنها «راکر» گفته می‌شود. این صندلی‌ها شبیه صندلی‌ها راکر (یا گهواره‌ای) هستند.

اگر تنها هدف شما لذت بردن از بازی‌های کنسولی است، فقط باید صندلی‌های گیمینگ کنسولی بخرید. این صندلی‌ها معمولا دارای ویژگی‌های بیشتری مانند پورت USB و بلندگوهایی هستند که به‌راحتی به کنسول متصل می‌شوند.

 

 

صندلی‌های مسابقه‌ای

صندلی‌های مسابقه‌ای حالت مسابقه را برای گیمر تداعی می‌کنند. این نوع صندلی‌ها پیشرفته‌ترین نوع صندلی‌های گیمینگ به حساب می‌آیند و برای بازی‌های مسابقه‌ای طراحی شده‌اند. این صندلی‌ها را می‌توان به‌راحتی به «کاکپیت» یا کابینی متصل کرد که تمام لوازم ضروری مانند پدال‌ها، چر‌خ‌دنده‌ها، فرمان و باقی موارد روی آن قرار بگیرند. کاکپیت در واقع چیزی شبیه اتاقک خلبان است که تمام دستگاه‌های مورد نیاز بازی درون آن قرار می‌گیرند.

گیمرهای حرفه‌ای مسابقات یا افرادی که با جدیت این بازی‌ها را پیگیری می‌کنند، معمولا به سراغ پیشرفته‌ترین صندلی‌های گیمینگ مسابقه‌ای می‌روند که این نوع صندلی‌ها گاهی چندین میلیون تومان ارزش دارند.

البته این بدین معنا نیست که گیمرهای آماتور نباید به سراغ این نوع صندلی‌ها بروند. اگر توانایی خرید این نوع صندلی‌ها را دارید خوب است یکی از آنها را بخرید.

اما اگر بودجه‌تان کم است و نمی‌توانید هزینه زیادی صرف خرید صندلی‌های گیمینگ کنید، پس خرید این نوع صندلی توصیه نمی‌شود. بهتر است مدلی بخرید که بتوانید در خانه برای کارهای دیگر هم از آنها استفاده کنید.

 

 

صندلی‌های بین‌بگ (کیسه لوبیایی)

البته سخت است به این صندلی‌ها به عنوان صندلی‌های گیمینگ فکر کنید اما بسیاری از گیمرها از این صندلی‌ها به‌دلیل نرم و راحت بودنشان استقبال می‌کنند.

این صندلی‌ها به‌طور‌ کلی بزرگ هستند که معمولا با فوم پر می‌شوند و روکش آنها از جنس مایکروفیبر یا چرم جیر است.

صندلی‌های گیمینگ بین‌بگ ویژگی‌های ارگونومیک یا حمایت از کمر و گردن را ندارند اما اگر به‌ دنبال نوعی صندلی هستید که بتواند تمام حالت‌ها و ژست‌های بدن‌تان را هنگام نشستن پشتیبانی کند، این نوع صندلی مناسب‌تان است.

البته به‌دلیل اینکه این صندلی‌ها ویژگی‌های سه مدل صندلی‌گیمینگ قبلی را ندارد، از همه صندلی‌ها ارزان‌تر هستند و با هر بودجه‌ای سازگاری دارند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *